Doručení v rámci ČR a SR zdarma!

Návod - vázy

Váza Válec


Tato ručně soustružená váza je opatřena vyjímatelnou skleněnou vložkou vyrobenou z použité láhve od vína. Do vázy díky tomu můžete bez obav dát vodu pro řezané květiny. Skleněnou vložku můžete snadno umýt v myčce nádobí.


Nikdy nedávejte vodu přímo do dřeva! Pokud se dovnitř přeci jen dostane, hned ji vylijte a nechte vázu v pokojové teplotě vyschnout. Nikdy nedávejte dřevěnou část do blízkosti zdrojů velkého tepla, např. topení nebo krbu.


Z vnější strany je povrch vázy opatřen třemi vrstvami směsi olejů a vosků, a velice dobře díky tomu odolává působení vody, slin, potu i dalším látkám. Pokud se vnější dřevěný povrch znečistí, použijte vlhký hadřík k otření, můžete použít i jemný mycí prostředek na mytí nádobí. Nedoporučuji používat žádné jiné chemické čisticí prostředky ani drsné povrchy k čištění. Například drsnou stranou kuchyňských houbiček by se poškodil ochranný nátěr. Dřevěnou část vázy do myčky nikdy nedávejte!


Při změnách teploty, v případě dřeva i vlhkosti, dochází k rozdílným změnám objemu dřeva a skla. Výrobek nevystavujte extrémním teplotám, mohlo dojít k prasknutí skleněné vložky. Ideální teplota je 5°C - 40°C. Ideální vzdušná vlhkost 20 – 60 %.

Zpět do obchodu