Doručení v rámci ČR a SR zdarma!

Jak pečovat o dřevěné výrobky

Chcete, aby Vám mé výrobky ze dřeva vydržely co nejdéle jako nové? Projděte si tento krátký seznam zásad a doporučení. Jedná se o obecné informace společné pro všechny výrobky. Pokud hledáte návody k jednotlivým výrobkům, najdete je uvedené samostatně zde.

 

• Všechny výrobky Bohemjan jsou určeny do interiéru. Nemají rády velké kolísání teploty a vlhkosti. Ideální rozmezí teplot je 5 – 40°C. Ideální relativní vlhkost vzduchu 20 – 60%.

• Přirozenou vlastností dřeva je, že v důsledku vystavení dennímu světlu postupem času tmavne. U světlejších dřev je tato změna výraznější.

• Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na okolní podmínky (zejména na výše zmíněnou teplotu a vlhkost). Může tak dojít k drobným změnám ve tvaru výrobku, případně k malým trhlinám nebo prasklinám. Drobné nedostatky berte, prosím, jako důkaz 100% ruční práce s přírodním materiálem.

• Výrobky jsou ošetřeny směsí olejů a vosků. Výrobek je tak výborně chráněn před vnějšími vlivy jako jsou voda, sliny, pot a do jisté míry je odolný proti poškrábání (např. nehty). Na výrobky aplikuji minimálně dvě vrstvy směsi přírodních olejů a vosků. Kromě občasného odstranění prachu nebo jiných nečistot je povrch dřeva zcela bezúdržbový. Mírný zápach, který může být z výrobku cítit, je způsoben nedávnou aplikací směsi oleje a vosku a sám zmizí nejpozději během čtyř až pěti týdnů. Na své výrobky aplikuji oleje a vosky nejvyšší kvality, které jsou certifikované pro použití na hračky pro děti i pro přímý styk s potravinami.

• K odstranění prachu nebo jiných nečistot použijte vodou navlhčený hadřík, případně jemný mycí prostředek.

V případě jakýchkoli dotazů mě kontaktujte na jan@bohemjan.com

Zpět do obchodu