Doručení v rámci ČR a SR zdarma!

Návod - nástěnné hodiny

Tento návod je určen pro všechny modely Nástěnných hodin Bohemjan.

 

Instalace

Hodiny jsou ze zadní strany strojku opatřeny kovovým otvorem, který je přímo určen k zavěšení hodin na zeď. Ve výjimečných případech toto uchycení není možné použít. V takovém případě je na straně otvoru vytvořená drážka, za kterou lze hodiny pověsit. V ideálním případě dejte do zdi hmoždinku, nebo jiný bezpečný způsob dle možností. Komponenty k uchycení na zeď nejsou součástí balení. V případě, že si nejste jisti bezpečnou instalací hodin na zeď, požádejte někoho, aby vám s instalací pomohl!

 

Nastavení

Hodiny jsou dodávány standardně již zkalibrované. Můžete tedy rovnou přistoupit k nastavení času. Hodiny pověste do polohy, jak budou nakonec umístěny. Prstem posuňte minutovou ručičku do požadované polohy. Doporučuji otáčet ručičkou vždy po směru, tedy doprava - obr.1

 

Kalibrace

V případě, že hodiny neukazují správně čas, a není ani možné je nastavit tak, aby ho ukazovaly, je třeba přistoupit ke kalibraci. Tento stav může nastat zásahem do hodinové ručičky z přední strany.

1. Posuňte prstem minutovou ručičku tak, aby se s hodinovou překrývaly - obr.2, obr.3

2. Uchopte obě ručičky prsty a naráz je přesuňte do polohy, aby ukazovaly přesně „dvanáct“ hodin - obr.4, obr.5

3. Kalibrace je tímto hotová, přistupte k nastavení času – viz nastavení času nahoře.

Pokud nejsou hodiny delší dobu v provozu, může dojít k „zatuhnutí“ hodinové ručičky a hodiny nebudou fungovat. V takovém případě otočte hodinovou ručičku prstem, než ucítíte překonání odporu. Někdy se může ručička protáčet. V takovém případě odmontujte ručičky a pootočte přímo hřídelkou strojku. Hodiny pak budou opět fungovat.

Zpět do obchodu